- 6-drawer design organizes variety of personal items
- Swivel casters let you effortlessly move organizer from room to room
- 2 locking casters prevent organizer from rolling on uneven surfaces
- Metallic rails and knobs create stylish finish that's perfect for any room
<
>
Advantus 6-Drawer Organizer
6 Drawer - 4 Casters - 32" Width x 15.25" Depth x 13" Height - Chrome Metal Frame - 1 Each
Product Code: AVT34005
Product Unit: Each
1 Stock Available
People who bought this also bought
-
Product Code: ACC72365623 Stock Available
-
Product Code: BSN099554228 Stock Available
-
Product Code: BSN17533108 Stock Available
-
Product Code: BSN653649591 Stock Available
-
Product Code: NLE101243628 Stock Available
-
Product Code: OIC99020722 Stock Available
-
Product Code: SPZOS85192957 Stock Available
Product Details
General Information
| Manufacturer | Advantus Corp |
| Manufacturer Part Number | 34005 |
| Manufacturer Website Address | http://www.advantus.com |
| Brand Name | Advantus |
| Product Name | 6-Drawer Organizer |
| Marketing Information | This six-drawer organizer features a chrome frame, four smaller polypropylene drawers and two larger polypropylene drawers to fit and organize your personal items. Swivel casters let you effortlessly move your organizer from room to room. Two locking casters prevent the organizer from rolling on uneven surfaces. High-tech metallic rails and knobs create a stylish finish that is perfect for any room. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Drawer Cart |
Product Information
| Total Number of Drawers | 6 |
| Frame Material | Metal |
| Number of Casters | 4 |
| Frame Color | Chrome |
Physical Characteristics
| Height | 13" |
| Width | 32" |
| Depth | 15.25" |
Miscellaneous
| Additional Information |
|
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | Taiwan |
Warranty
| Limited Warranty | 90 Day |
Description
6 Drawer - 4 Casters - 32" Width x 15.25" Depth x 13" Height - Chrome Metal Frame - 1 Each