‹ Prev
Next ›
At-A-Glance Executive Desk Pad
Standard - Monthly - 12 Month - January 2026 to December 2026 - 1 Month Single Page Layout - 21 3/4" x 17" Sheet Size - White Sheet - 2.31" x 2.56" Block - Desk Pad - Tan - Poly, Paper - 1 Each
Contact customer service to check availability
Non-Returnable
- Track your schedule, priorities, phone calls and messages
- Bonus pages: current and future yearly reference calendars and dates to remember page
- Ranges 12 months from January to December
- Full-year calendar reference on each page
Product Details
General Information
| Manufacturer | ACCO Brands Corporation |
| Manufacturer Part Number | HT1500 |
| Manufacturer Website Address | http://www.acco.com |
| Brand Name | At-A-Glance |
| Product Line | Executive |
| Product Name | Executive Desk Pad |
| Marketing Information | Executive monthly desk pad lets you plan your month like a professional and track your schedule, priorities, phone calls, and messages. Dated planning pages range 12 months from January to December. One-page-per-month format features three-color graphics, ruled daily blocks (2-5/16" x 2-9/16"), Sunday-through-Saturday scheduling, holidays, full-year calendar reference, and ruled columns to record top priorities, important phone calls and message reminders. Desk calendar also includes current and future yearly reference calendar and a dates to remember page. Four black poly corners frame the desk pad and help secure your planning pages. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Package Type | Retail |
| Product Type | Planner |
Product Information
| Julian Dates | No |
| Size Standard | Standard |
| Date Format | Monthly |
| Sheet Height | 17" |
| Sheet Width | 21 3/4" |
| Block Height | 2.31" |
| Block Width | 2.56" |
| Single Page Layout | 1 Month |
| Time Period | 12 Month |
| Start Month | January |
| Start Year | 2026 |
| End Month | December |
| End Year | 2026 |
| Start/End Date | January 2026 - December 2026 |
| Sheet Color | White |
| Ink Color | Black |
| Placement | Desk Pad |
| Features |
|
Physical Characteristics
| Color Family | Beige |
| Product Color | Tan |
| Product Material |
|
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
| Environmental Certification | Sustainable Forestry Initiative (SFI) |
Description
At-A-Glance Executive Desk Pad
People who bought this also bought
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.