‹ Prev
Next ›
Business Source Expandable Pocket File System
7" Height x 13" Width x 4" Depth - Interlockable, Expandable - Clear - 1 Each
562 Stock Available
- Interlocking design can add pockets as your needs grow
- Holds papers, envelopes and electronic media
- Keeps items easily visible and accessible
- Durable plastic holds up to active environments
- Mounting hardware comes included
Product Details
General Information
| Manufacturer | Business Source |
| Manufacturer Part Number | 53692 |
| Brand Name | Business Source |
| Product Name | Expandable Pocket File System |
| Marketing Information |
Get organized with this Expandable Pocket File System. The interlocking design allows you to add pockets as your organization needs grow. Each pocket holds papers, envelopes and electronic media. Items are easy to spot and add or remove from the pockets. Mounting hardware is included. Pockets are crafted from plastic that is designed to be tough enough for active environments. |
| Product Type | Organizer Pocket |
Product Information
| Pocket Material | Plastic |
| File Size Supported | Letter |
| Application/Usage |
|
| Features |
|
Physical Characteristics
| Color Family | Clear |
| Product Color | Clear |
| Height | 7" |
| Width | 13" |
| Depth | 4" |
Miscellaneous
| Package Contents |
|
Description
Business Source Expandable Pocket File System
From the Manufacturer
People who bought this also bought
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.