- Ranges 12 months from January to December
- 1 weekday per page; Open scheduling
- Julian dates; current and future months reference on each day
- Black simulated leather cover
<
>
DayMinder Basic Daily Planner, Black, Small, 5" x 8"
Small - Julian Dates - Daily - 12 Month - January 2026 to December 2026 - 1 Day Single Page Layout - 5" x 8" Sheet Size - White Sheet - Wire Bound - Leather - Simulated Leather, Paper, Faux Leather - Black Cover - 8" Height x 5" Width - 1 Each
Product Code: AAGSK4600
Product Unit: Each
Contact customer service to check availability
Non-Returnable Product
People who bought this also bought
-
Product Code: AAG7095005261 Stock Available
-
Product Code: AAGE71750714 Stock Available
-
Product Code: AAGSK24001 Stock Available
-
Product Code: BSN3655032717 Stock Available
-
Product Code: BSN3655211069 Stock Available
-
Product Code: BSN656381591 Stock Available
-
Product Code: BSN6564920189 Stock Available
-
Product Code: HOD2620240 Stock Available
Product Details
General Information
| Manufacturer | ACCO Brands Corporation |
| Manufacturer Part Number | SK46-00 |
| Manufacturer Website Address | http://www.acco.com |
| Brand Name | DayMinder |
| Product Line | DayMinder |
| Product Name | Basic Daily Planner, Black, Small, 5" x 8" |
| Marketing Information | Keeping track of your schedule is easy when you use this smartly designed, daily appointment book. One-page-per-day format offers ample ruled space, a two-color design, count of days/days remaining, holidays, and no appointment times for flexible scheduling. Current and future months reference spans two days. Dated planning pages range 12 months from January to December. Wirebound appointment book also has a simulated leather cover and is nonrefillable. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Package Type | Retail |
| Product Type | Planner |
Product Information
| Julian Dates | Yes |
| Size Standard | Small |
| Date Format | Daily |
| Sheet Height | 8" |
| Sheet Width | 5" |
| Single Page Layout | 1 Day |
| Binding Type | Wire Bound |
| Time Period | 12 Month |
| Start Month | January |
| Start Year | 2026 |
| End Month | December |
| End Year | 2026 |
| Start/End Date | January 2026 - December 2026 |
| Enclosure | Leather |
| Cover Color | Black |
| Sheet Color | White |
| Ink Color | Blue |
| Refillable | No |
| Features | Ruled |
Physical Characteristics
| Product Material |
|
| Height | 8" |
| Width | 5" |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | United States |
| Environmental Certification | Sustainable Forestry Initiative (SFI) |
Warranty
| Limited Warranty | 1 Year |
Description
Small - Julian Dates - Daily - 12 Month - January 2026 to December 2026 - 1 Day Single Page Layout - 5" x 8" Sheet Size - White Sheet - Wire Bound - Leather - Simulated Leather, Paper, Faux Leather - Black Cover - 8" Height x 5" Width - 1 Each
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.