‹ Prev
Next ›
Deflecto Business Card Holder
0.4" Height x 7.9" Width x 3.5" Depth - Acrylic - Clear - 1 Each
54 Stock Available
- Multi-tier design keeps 8 different cards visible and easily accessible
- Clear construction displays entire card for full visibility
- Low-profile and great for counter or desktop
- Perfect for doctors' offices, retail outlets and more
- Each compartment is designed to hold approximately 50 business cards
Product Details
General Information
| Manufacturer | Deflecto, LLC |
| Manufacturer Part Number | 70801 |
| Manufacturer Website Address | http://www.deflecto.com |
| Brand Name | Deflecto |
| Product Name | Business Card Holder |
| Marketing Information | Low-profile Desktop Business Card Holder is ideal for doctors' offices, travel agencies and retail outlets. Clear acrylic design provides full visibility. Eight pockets are arranged in two rows on an incline. Each compartment holds approximately 50 cards. Use card holder on counter or desktop. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Business Card Holder |
Product Information
| Number of Compartments | 8 |
| Placement | Desktop |
| Application/Usage | Business Card |
Physical Characteristics
| Color Family | Clear |
| Product Color | Clear |
| Product Material | Acrylic |
| Height | 0.4" |
| Width | 7.9" |
| Depth | 3.5" |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Description
Deflecto Business Card Holder
People who bought this also bought
People who bought this also bought
-
Product Code: BSN3655028223 Stock Available
-
Product Code: BSN4212319 Stock Available
-
Product Code: DXEFH2071341 Stock Available
-
Product Code: DXEKH207952 Stock Available
-
Product Code: DXETH2071735 Stock Available
-
Product Code: ITA386481261 Stock Available
-
Product Code: SPZOS85192657 Stock Available
Accessories
Alternative Products
Reviews
People who bought this also bought
-
Product Code: BSN3655028223 Stock Available
-
Product Code: BSN4212319 Stock Available
-
Product Code: DXEFH2071341 Stock Available
-
Product Code: DXEKH207952 Stock Available
-
Product Code: DXETH2071735 Stock Available
-
Product Code: ITA386481261 Stock Available
-
Product Code: SPZOS85192657 Stock Available