‹ Prev
Next ›
Green Mountain Coffee Roasters® K-Cup Colombia Select Coffee
Compatible with Keurig Brewer - Regular - Medium - K-Cup - 24 / Box
164 Stock Available
Non-Returnable
- Flavorful blend offers a sunny, warming taste
- Produces lime-citrus brightness and flavors of green apples and raisins
- Finish shimmers with sweet notes of grape and walnut
- Recyclable K-cup pods for use in Keurig coffee brewers
Product Details
General Information
| Manufacturer | Keurig Dr Pepper Inc. |
| Manufacturer Part Number | T6003 |
| Manufacturer Website Address | http://www.keurigdrpepper.com |
| Brand Name | Green Mountain Coffee Roasters® |
| Product Name | Colombia Select Coffee |
| Marketing Information | This flavorful blend offers a sunny, warming taste. Coffee produces a lime-citrus brightness and flavors of green apples and sun-plumped raisins. Its finish shimmers with sweet notes of grape and walnut. K-cups are designed for use in Keurig coffee brewers. |
| Packaged Quantity | 24 / Box |
| Product Type | Coffee |
Product Information
| Coffee Type | Regular |
| Coffee Roast Level | Medium |
| Flavor/Blend | Colombian |
| Serve Type | K-Cup |
| Compatible Brewer | Keurig Brewer |
| Number of Serving Cups | 1 |
Physical Characteristics
| Height | 9" |
| Width | 8.3" |
| Depth | 13" |
| Weight (Approximate) | 3.80 lb |
Miscellaneous
| Certifications & Standards |
|
| Country of Origin | United States |
Description
Green Mountain Coffee Roasters® K-Cup Colombia Select Coffee
People who bought this also bought
-
Product Code: DIE6005101273 Stock Available
-
Product Code: GMT6110330 Stock Available
-
Product Code: GMT6523101 Stock Available
-
Product Code: GMT6602155 Stock Available
-
Product Code: GMT6602CT37 Stock Available
-
Product Code: GMT6663110 Stock Available
-
Product Code: GMT6663CT26 Stock Available
-
Product Code: GMT6992303 Stock Available
People who bought this also bought
-
Product Code: ACC72050897 Stock Available
-
Product Code: BICWOTAP10346 Stock Available
-
Product Code: BSN656393654 Stock Available
-
Product Code: CLO302083611 Stock Available
-
Product Code: GMT6792319 Stock Available
-
Product Code: GPC16840314 Stock Available
-
Product Code: KCC030762104 Stock Available
-
Product Code: MMM65424SSAUCP124 Stock Available
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Reviews
People who bought this also bought
-
Product Code: ACC72050897 Stock Available
-
Product Code: BICWOTAP10346 Stock Available
-
Product Code: BSN656393654 Stock Available
-
Product Code: CLO302083611 Stock Available
-
Product Code: GMT6792319 Stock Available
-
Product Code: GPC16840314 Stock Available
-
Product Code: KCC030762104 Stock Available
-
Product Code: MMM65424SSAUCP124 Stock Available