‹ Prev
Next ›
Guardian Floor Protection Air Step Antifatigue Mats
Indoor - 24" Length x 36" Width x 0.370" Thickness - Polycarbonate - Black - 1 Each
35 Stock Available
- Versatile design offers comfortable surface when standing
- Padded foam material provides reliable support for satisfying relief
- Ribbed surface increases your grip to provide reliable traction
- Durable material provides long-lasting use
Product Details
General Information
| Manufacturer | Millennium Mat Company, LLC |
| Manufacturer Part Number | 24020302 |
| Brand Name | Guardian Floor Protection |
| Product Name | Air Step Antifatigue Mats |
| Marketing Information | Mat combines comfort and safety to provide comfortable support when standing for extended periods of time. Padded foam material provides reliable support for satisfying relief. Ribbed surface increases your grip for reliable traction. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Anti-fatigue Mat |
Product Information
| Mat Width | 36" |
| Mat Length | 24" |
| Mat Thickness | 0.370" |
| Application/Usage | Indoor |
Physical Characteristics
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Product Material | Polycarbonate |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | United States |
Description
Guardian Floor Protection Air Step Antifatigue Mats
People who bought this also bought
People who bought this also bought
Alternative Products
-
Product Code: DEFAF2436PUContact customer service to check availability
-
Product Code: FEL870700225 Stock Available
-
Product Code: FEL87071022 Stock Available
-
Product Code: FLRFCA21624BK9 Stock Available
-
Product Code: FLRFCA22032BK7 Stock Available
-
Product Code: FLRFCA32039BMContact customer service to check availability
-
Product Code: FLRFCA5XBK25352 Stock Available
-
Product Code: SAF2111BL3 Stock Available
-
Product Code: STCSTSMATLContact customer service to check availability