‹ Prev
Next ›
House of Doolittle 4-Person Embossed Cover Daily Appointment Book
Julian Dates - Daily - 1 Year - January 2026 to December 2026 - 8:00 AM to 7:45 PM - Quarter-hourly - 1 Day Single Page Layout - 8" x 11" Sheet Size - Simulated Leather - Black Cover - 11" Height x 8.5" Width - 1 Each
Contact customer service to check availability
- Ranges 12 months from January to December
- 1-page-per-weekday format features quarter-hourly appointments from 8 AM to 7:45 PM for 4 people
- Includes notes space and past, current and 2 future months reference
- Embossed wire-bound cover; nonrefillable
- 100% post-consumer material
Product Details
General Information
| Manufacturer | House of Doolittle |
| Manufacturer Part Number | 28202 |
| Manufacturer Website Address | http://www.houseofdoolittle.com |
| Brand Name | House of Doolittle |
| Product Name | 4-Person Embossed Cover Daily Appointment Book |
| Marketing Information | Daily appointment book offers an organized way to track appointments for four people every day. One-page-per-weekday format includes four columns, each with quarter-hourly appointment times from 8 AM to 7:45 PM. Dated planning pages range 12 months from January to December. Nonrefillable appointment book also features an embossed, simulated leather cover for a professional look. The pages are made with a high percentage of recycled material. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Appointment Book |
Product Information
| Julian Dates | Yes |
| Date Format | Daily |
| Sheet Height | 11" |
| Sheet Width | 8" |
| Single Page Layout | 1 Day |
| Time Period | 1 Year |
| Start Month | January |
| Start Year | 2026 |
| End Month | December |
| End Year | 2026 |
| Appointment Time | 8:00 AM to 7:45 PM - Quarter-hourly |
| Cover Color | Black |
Physical Characteristics
| Product Material | Simulated Leather |
| Height | 11" |
| Width | 8.5" |
| Weight (Approximate) | 1.92 lb |
Miscellaneous
| Certifications & Standards |
FSC Certified |
| Additional Information |
|
| Recycled | Yes |
| Recycled Content | 100% |
| Post-consumer-waste% | 100% |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | United States |
Description
House of Doolittle 4-Person Embossed Cover Daily Appointment Book
From the Manufacturer
People who bought this also bought
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.