‹ Prev
Next ›
HP 148A Original Standard Yield Laser Toner Cartridge - Black - 1 Each
2900 Pages
1155 Stock Available
- Compatible with HP LaserJet Pro 4001 and MFP 4101
- Generates sharp black text and graphics for impressive results from first page to last
- Made specifically to work with HP Printers
Product Details
General Information
| Manufacturer | HP Inc. |
| Manufacturer Part Number | W1480A |
| Manufacturer Website Address | http://www.hp.com |
| Brand Name | HP |
| Product Model | 148A |
| Product Name | 148A Black Original LaserJet Toner Cartridge |
| Marketing Information | Designed for HP LaserJet Pro 4001 and MFP 4101, this Original HP Toner cartridge with JetIntelligence delivers sharp, black text and graphics. Intelligently track toner levels with print-gauge technology. Cartridge is specifically made to work with HP printers so you spend less time troubleshooting problems. It produces impressive results from first page to last. Standard-capacity cartridge yields approximately 2,900 pages. |
| Product Condition | Original |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Toner Cartridge |
Technical Information
| Print Technology | Laser |
| Print Color | Black |
| Yield Type | Standard |
| Typical Print Yield | 2900 Pages |
Miscellaneous
| Compatibility |
|
| Recycled | Yes |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | Japan |
Description
HP 148A Original Standard Yield Laser Toner Cartridge - Black - 1 Each
From the Manufacturer
People who bought this also bought
-
Product Code: HEWCE255A113 Stock Available
-
Product Code: HEWCF258X438 Stock Available
-
Product Code: HEWCF279A5 Stock Available
-
Product Code: HEWCF287X63 Stock Available
-
Product Code: HEWW1340X67 Stock Available
-
Product Code: HEWW2020X182 Stock Available
-
Product Code: HEWW2021X129 Stock Available
-
Product Code: HEWW2112A214 Stock Available
-
Product Code: SPZOS85192685 Stock Available
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Additional Documentation
Reviews
People who bought this also bought
-
Product Code: HEWCE255A113 Stock Available
-
Product Code: HEWCF258X438 Stock Available
-
Product Code: HEWCF279A5 Stock Available
-
Product Code: HEWCF287X63 Stock Available
-
Product Code: HEWW1340X67 Stock Available
-
Product Code: HEWW2020X182 Stock Available
-
Product Code: HEWW2021X129 Stock Available
-
Product Code: HEWW2112A214 Stock Available
-
Product Code: SPZOS85192685 Stock Available