‹ Prev
Next ›
HP 32 lb. Laser Printer Paper
95 Brightness - Letter - 8 1/2" x 11" - 32 lb Basis Weight - 120 g/m² Grammage - Glossy - White - 1 Pack
18 Stock Available
- Thick, 32 lb. construction delivers professional-quality results
- High-quality design creates sharp images and rich colors
- Glossy finish provides sleek, impressive appearance
- For use with most laser printers
Product Details
General Information
| Manufacturer | HP Inc. |
| Manufacturer Part Number | 4WN08A |
| Manufacturer Website Address | http://www.hp.com |
| Brand Name | HP |
| Product Name | 32 lb. Laser Printer Paper |
| Marketing Information | Printer paper features a thick, 32 lb. construction to let you print professional business documents with print-shop quality without leaving the office. High-quality design delivers sharp images, rich colors and an impressive appearance with a uniform, glossy finish. Printer paper is compatible with most laser printers. |
| Packaged Quantity | 1 Pack |
| Product Type | Photo Paper |
Product Information
| Sheet Standard | Letter |
| Sheet Size | 8 1/2" x 11" |
| Basis Weight | 32 lb |
| Grammage | 120 g/m² |
| Print Technology | Laser |
| Surface Finish | Glossy |
| Brightness | 95 |
Physical Characteristics
| Color Family | White |
| Product Color | White |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | United States |
Warranty
| Limited Warranty | 12 Month |
Description
HP 32 lb. Laser Printer Paper
From the Manufacturer
People who bought this also bought
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.