‹ Prev
Next ›
Lorell 35-1/2" Long Universal Cable Control Spine
Cable Guide - Black - 35.50" Length - 1 Each
Contact customer service to check availability
- Keeps your cables neat and professional-looking from desk to floor
- Universal fit so you can use it with almost any desk - clamp to desk
- Adjust to the length you need
- Your cables quickly slip inside the guide
- Covered by Lorell Limited 5-Year Warranty
Product Details
General Information
| Manufacturer | Lorell |
| Manufacturer Part Number | 49260 |
| Manufacturer Website Address | http://www.lorellfurniture.com |
| Brand Name | Lorell |
| Product Name | 35-1/2" Long Universal Cable Control Spine |
| Marketing Information | Cable control spine neatly routes cables from desk to floor for universal use. Quickly insert and remove cables inside the guide. Spine easily attaches your desk with a desk clamp mount. It is adjustable to shorter or longer lengths. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Cable Organizer |
Product Information
| Cable Manager Type | Cable Guide |
Physical Characteristics
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Width | 2" |
| Length | 35.50" |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Warranty
| Limited Warranty | 5 Year |
| Additional Warranty Information |
LIMITED 5 YEAR |
Description
Lorell 35-1/2" Long Universal Cable Control Spine
From the Manufacturer
People who bought this also bought
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.