‹ Prev
Next ›
Lorell Mesh Wire Angled Height Mesh Phone Stand
11.1" Height x 10.1" Width x 5.3" Depth - Steel - Black - 1 Each
47 Stock Available
- Elevates your phone for better viewing and keeps it in place with a front rail
- Store notepads and more in the side slot that runs along the entire depth of the stand
- Creates an open space underneath for storing papers, books and more essentials
- Features double-rimmed, smooth edges and a powder-coat finish
- Design also protects your desktop
Product Details
General Information
| Manufacturer | Lorell |
| Manufacturer Part Number | 84155 |
| Manufacturer Website Address | http://www.lorellfurniture.com |
| Brand Name | Lorell |
| Product Line | Black Mesh/Wire |
| Product Name | Mesh Wire Angled Height Mesh Phone Stand |
| Marketing Information | Practical phone stand enhances your desktop by creating more storage space and easy access. Angled height of the stand elevates your phone for better viewing and keeps it in place with a front rail. Store notepads and more in the side slot that runs along the entire depth of the stand. The phone stand also creates an open space underneath for storing papers, books and more essentials. Steel mesh features double-rimmed, smooth edges and a powder-coat finish. Phone stand is recyclable. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Telephone Holder |
Product Information
| Placement | Desktop |
Physical Characteristics
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Product Material | Steel |
| Height | 11.1" |
| Width | 10.1" |
| Depth | 5.3" |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Warranty
| Limited Warranty | 5 Year |
| Additional Warranty Information |
FIVE YEAR LIMITED |
Description
Lorell Mesh Wire Angled Height Mesh Phone Stand
From the Manufacturer
People who bought this also bought
-
Product Code: BSN17533676 Stock Available
-
Product Code: LLR18330177 Stock Available
-
Product Code: LLR1976780 Stock Available
-
Product Code: LOG92000283657 Stock Available
-
Product Code: SAF2160BL14 Stock Available
-
Product Code: SAN30001B3897 Stock Available
-
Product Code: SPZOS85192572 Stock Available
-
Product Code: TRPSUPER7B15 Stock Available
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Reviews
People who bought this also bought
-
Product Code: BSN17533676 Stock Available
-
Product Code: LLR18330177 Stock Available
-
Product Code: LLR1976780 Stock Available
-
Product Code: LOG92000283657 Stock Available
-
Product Code: SAF2160BL14 Stock Available
-
Product Code: SAN30001B3897 Stock Available
-
Product Code: SPZOS85192572 Stock Available
-
Product Code: TRPSUPER7B15 Stock Available