- Compatible with Mind Reader Refillable Cutlery Dispenser
- Vertically stacked to easily reload your dispenser (not included)
- Polystyrene construction that resists splits and cracks
- Pull tab for easy opening
<
>
Mind Reader Cutlery Dispenser Utensil Refill
Fork - Kitchen, Breakroom - Black - 100 / Pack
Product Code: EMSPFORK100
Product Unit: PK100
9 Stock Available
Product Details
General Information
| Manufacturer | Mind Reader Products |
| Manufacturer Part Number | PFORK100 |
| Manufacturer Website Address | http://www.mindreaderproducts.com |
| Brand Name | Mind Reader |
| Product Name | Cutlery Dispenser Utensil Refill |
| Marketing Information | Quickly, efficiently refill your cutlery dispenser with these utensil refills. Seamless design easily replenishes your Mind Reader Refillable Cutlery Dispenser (not included), other dispensers or your pantry. Sturdy, polystyrene forks are streamlined in a vertically stacked design for easy reloading. Long-lasting, durable construction resists splits and cracks. Easy-open pull tab reduces struggling with difficult packaging when reloading. Simply load the stack into the empty compartment of your utensil dispenser as indicated on the wrapping. Solid black design coordinates with other utensils and dishware for an elegant, refined addition to your place settings. |
| Packaged Quantity | 100 / Pack |
| Product Type | Fork |
Product Information
| Utensil Type | Fork |
| Fork Type | Fork |
| Application/Usage |
|
Physical Characteristics
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Product Material | Polystyrene |
| Height | 0.8" |
| Width | 6.1" |
| Length | 0.9" |
Miscellaneous
| Country of Origin | China |
Description
Fork - Kitchen, Breakroom - Black - 100 / Pack
People who bought this also bought
-
Product Code: DXEDUSSF519 Stock Available
-
Product Code: DXEFH01771 Stock Available
-
Product Code: DXESSF21P23 Stock Available
-
Product Code: DXESSF51653 Stock Available
-
Product Code: DXESSWPF549 Stock Available
-
Product Code: ECOEPS112Contact customer service to check availability
-
Product Code: GJO00104301529 Stock Available
-
Product Code: GJO20000460 Stock Available
-
Product Code: SCCHSWF0007Contact customer service to check availability
Alternative Products
-
Product Code: DXEDUSSPF589 Stock Available
-
Product Code: DXEFH207CT173 Stock Available
-
Product Code: DXEFM5W54021 Stock Available
-
Product Code: GJO0010430CT37 Stock Available
-
Product Code: GJO18475178 Stock Available
-
Product Code: WNAEPS002Contact customer service to check availability
-
Product Code: WNAEPS002CTContact customer service to check availability