- Compatible with Mind Reader Refillable Cutlery Dispenser
- Vertically stacked to easily reload your dispenser (not included)
- Polystyrene construction that resists splits and cracks
- Pull tab for easy opening
<
>
Mind Reader Cutlery Dispenser Utensil Refill
Spoon - Kitchen, Breakroom - Black - 100 / Pack
Product Code: EMSPSPOON100
Product Unit: PK100
14 Stock Available
Product Details
General Information
| Manufacturer | Mind Reader Products |
| Manufacturer Part Number | PSPOON100 |
| Manufacturer Website Address | http://www.mindreaderproducts.com |
| Brand Name | Mind Reader |
| Product Name | Cutlery Dispenser Utensil Refill |
| Marketing Information | Quickly, efficiently refill your cutlery dispenser with these utensil refills. Seamless design easily replenishes with your Mind Reader Refillable Cutlery Dispenser (not included), other dispensers or your pantry. Sturdy, polystyrene spoons are streamlined in a vertically stacked design for easy reloading. Long-lasting, durable construction resists splits and cracks. Easy-open pull tab reduces struggling with difficult packaging when reloading. Simply load the stack into the empty compartment of your utensil dispenser as indicated on the wrapping. Solid black design coordinates with other utensils and dishware for an elegant, refined addition to your place settings. |
| Packaged Quantity | 100 / Pack |
| Product Type | Spoon |
Product Information
| Utensil Type | Spoon |
| Spoon Type | Spoon |
| Application/Usage |
|
Physical Characteristics
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Product Material | Polystyrene |
| Height | 0.8" |
| Width | 6.1" |
| Length | 0.9" |
Miscellaneous
| Country of Origin | China |
Description
Spoon - Kitchen, Breakroom - Black - 100 / Pack
People who bought this also bought
-
Product Code: DXESSS21P15 Stock Available
-
Product Code: DXESSS51654 Stock Available
-
Product Code: DXESSWPT518 Stock Available
-
Product Code: ECOEPS11339 Stock Available
-
Product Code: GJO104321675 Stock Available
-
Product Code: GJO200022471 Stock Available
-
Product Code: SCC00080022Contact customer service to check availability
-
Product Code: SCCHSWT0007Contact customer service to check availability
Alternative Products
-
Product Code: DXEDUSSPT517 Stock Available
-
Product Code: DXESH207CT247 Stock Available
-
Product Code: DXETH01730 Stock Available
-
Product Code: DXETH207CT157 Stock Available
-
Product Code: GJO10432CT40 Stock Available
-
Product Code: GJO1847811 Stock Available
-
Product Code: SCCGBX7TW0007Contact customer service to check availability
-
Product Code: SCCRSAT0019Contact customer service to check availability
-
Product Code: WNAEPS003Contact customer service to check availability
-
Product Code: WNAEPS003CTContact customer service to check availability