‹ Prev
Next ›
PURELL® Mounting Bracket for Sanitizing Dispenser - Gray
Metal - 1 Each
Contact customer service to check availability
- Secure countertop mounting for PURELL ES1 Everywhere System
- Simple attachment for easy hand sanitizer dispensing
- Includes double-sided tape for easy application
- Made of metal for durability
Product Details
General Information
| Manufacturer | Gojo Industries, Inc |
| Manufacturer Part Number | 584006GPH |
| Manufacturer Website Address | http://www.gojo.com |
| Brand Name | PURELL® |
| Product Name | ES Everywhere System Surface Mount Bracket |
| Marketing Information | This surface mount accessory is perfect for securing the PURELL ES1 Everywhere System on horizontal surfaces, such as countertop, and substrates so you can offer hand sanitizing where you need it. The metal mount includes Command strips from 3M for secure and reliable mounting. The PURELL ES1 System easily snaps onto the surface mount accessory. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Mounting Bracket |
Product Information
| Device Supported | Sanitizing Dispenser |
Physical Characteristics
| Color Family | Gray |
| Product Color | Gray |
| Product Material | Metal |
| Height | 8.25" |
| Width | 2.40" |
| Depth | 3.35" |
Miscellaneous
| Package Contents |
|
| Compatibility | PURELL ES1 Everywhere System |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | United States |
Description
PURELL® Mounting Bracket for Sanitizing Dispenser - Gray
From the Manufacturer
Accessories
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.