‹ Prev
Next ›
Safco Onyx Letter Tray
3 Compartment(s) - 8" Height x 9.25" Width x 11.75" Depth - Desktop - Blue - Steel - 1 Each
Contact customer service to check availability
- Aids in office supplies organization and file storage
- 3 interlocking trays held in place by pins
- Holds letter-size papers and folders
- Steel mesh design
- Powder-coat finish for durability
Product Details
General Information
| Manufacturer | Safco Products |
| Manufacturer Part Number | 3271BU |
| Manufacturer Website Address | http://www.safcoproducts.com |
| Brand Name | Safco |
| Product Line | Onyx |
| Product Model | 3271BU |
| Product Name | Onyx Letter Tray |
| Marketing Information | Elegant letter tray makes it easy to keep your papers organized and prioritized while keeping them off your desk. With sturdy mesh construction, your files and documents will be organized in style. Tray is made of steel with a powder-coat finish for durability. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Desk Tray |
Product Information
| Total Number of Compartments | 3 |
| Finishing | Powder Coated |
| Placement | Desktop |
| Application/Usage |
|
| Features |
|
Physical Characteristics
| Color Family | Blue |
| Product Color | Blue |
| Product Material | Steel |
| Height | 8" |
| Width | 9.25" |
| Depth | 11.75" |
| Weight (Approximate) | 2.25 lb |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Warranty
| Limited Warranty | Lifetime |
Description
Safco Onyx Letter Tray
People who bought this also bought
People who bought this also bought
-
Product Code: AVE11125Contact customer service to check availability
-
Product Code: BSN44425Contact customer service to check availability
-
Product Code: GMT0315Contact customer service to check availability
-
Product Code: SAMU86308Contact customer service to check availability
-
Product Code: TOP63016Contact customer service to check availability
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.
Reviews
People who bought this also bought
-
Product Code: AVE11125Contact customer service to check availability
-
Product Code: BSN44425Contact customer service to check availability
-
Product Code: GMT0315Contact customer service to check availability
-
Product Code: SAMU86308Contact customer service to check availability
-
Product Code: TOP63016Contact customer service to check availability