‹ Prev
Next ›
TOPS 16 - lb. College - ruled 3H Punched Filler Paper - Letter
500 Sheets - 0.31" Ruled - Ruled Red Margin - 16 lb Basis Weight - Letter - 8 1/2" x 11" Sheet Size - White Paper - 500 / Pack
Contact customer service to check availability
- Perfect in combination with any writing instrument
- 3-hole punched edge fits all standard, 3-ring binders
- College-ruled with a red margin for neat notes
- Quality construction
Product Details
General Information
| Manufacturer | TOPS Products |
| Manufacturer Part Number | 62349 |
| Manufacturer Website Address | http://www.tops-products.com |
| Brand Name | TOPS |
| Product Name | 16 - lb. College - ruled 3H Punched Filler Paper - Letter |
| Marketing Information | Three-hole punched filler paper is the perfect surface for any writing instrument - pen, pencil or marker. Three-hole punched edge fits all standard, three-ring binders. Each letter-size sheet is college-ruled with a red margin. Acid-free paper offers a 16 lb. weight. |
| Packaged Quantity | 500 / Pack |
| Package Type | Retail |
| Product Type | Refill Writing Sheet |
Product Information
| Number of Sheets | 500 |
| Sheet Color | White |
| Sheet Standard | Letter |
| Sheet Size | 8 1/2" x 11" |
| Basis Weight | 16 lb |
| Front Lines Space | 0.31" |
| Margin Color | Red |
| Margin Rule Type | Ruled |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | United States |
Description
TOPS 16 - lb. College - ruled 3H Punched Filler Paper - Letter
From the Manufacturer
People who bought this also bought
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.