- Place to record all the details of a phone message
- 2-part carbonless for instant copies - white originals and canary duplicates
- Perforated to give to serviceperson
- Part 2 remains in book for records - 200 sets (4 forms/sheet)
- SFI Certified Sourcing
<
>
TOPS Service Call 2-part Spiral Message Slip Book
200 Sheet(s) - Spiral Bound - 2 Part - Carbonless Copy - 5.50" x 4" Form Size - 8.25" x 11" Sheet Size - White, Canary - Red Print Color - 1 Each
Product Code: TOP4100
Product Unit: Each
89 Stock Available
People who bought this also bought
-
Product Code: AAG122905Contact customer service to check availability
-
Product Code: AAGG20000Contact customer service to check availability
-
Product Code: BSN0317664 Stock Available
-
Product Code: BSN04646110 Stock Available
-
Product Code: BSN3295310720 Stock Available
-
Product Code: BSN366125940 Stock Available
-
Product Code: PENBLN77V163 Stock Available
-
Product Code: SPZOS85192949 Stock Available
-
Product Code: TDT59592 Stock Available
Product Details
General Information
| Manufacturer | TOPS Products |
| Manufacturer Part Number | 4100 |
| Manufacturer Website Address | http://www.tops-products.com |
| Brand Name | TOPS |
| Product Name | Service Call 2-part Spiral Message Slip Book |
| Marketing Information | Big slip provides the space needed to record all the details of a phone message. Use for a complete system in any kind of service business. Two-part, carbonless format includes red ink on white original and canary duplicate. Spiral-bound message book includes four message slips per page. Detached size is 5-1/2" x 4". |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Service Call Form |
Product Information
| Number of Sheets | 200 |
| Number of Forms per Sheet | 4 |
| Form Length | 5.50" |
| Form Width | 4" |
| Sheet Size | 8.25" Width x 11" Length |
| Number of Parts | 2 |
| Carbonless Copy | Yes |
| Binding Type | Spiral Bound |
| Print Color | Red |
Physical Characteristics
| Color Family | White |
| Product Color |
|
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | United States |
| Environmental Certification | Sustainable Forestry Initiative (SFI) |
Description
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.