- Ideal for displaying information in schools, restaurants, reception areas and more.
- Freestanding L-style design can be oriented horizontally or vertically.
- Durable, shatter-proof clear material.
<
>
Universal Photo Frame
Holds 8.50" x 11" Insert - Rectangle - Desktop - Horizontal, Vertical - Durable, Shatter Proof - Polystyrene - Clear - 3 / Pack
Product Code: UNV76852
Product Unit: PK3
Contact customer service to check availability
Product Details
General Information
| Manufacturer | Universal Products |
| Manufacturer Part Number | UNV76852 |
| Manufacturer Website Address | https://myuniversalop.com/ |
| Brand Name | Universal |
| Product Name | Photo Frame |
| Marketing Information | Ideal for schools, restaurants, reception areas and just about anywhere you'd like to display important information. Freestanding, angled L-style design ensures easy-viewing while enabling both horizontal and vertical display orientations. Economical frame is made entirely of durable, shatter-proof material. Frame Type: Photo; Frame Material: Polystyrene; Frame Color: Clear; Color Family: Clear. |
| Packaged Quantity | 3 / Pack |
| Product Type | Photo Frame |
Product Information
| Insert Width | 8.50" |
| Insert Height | 11" |
| Shape | Rectangle |
| Placement | Desktop |
| Orientation |
|
| Application/Usage |
|
| Features |
|
Physical Characteristics
| Color Family | Clear |
| Product Color | Clear |
| Product Material | Polystyrene |
| Weight (Approximate) | 1.25 lb |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Warranty
| Limited Warranty | 1 Year |
Description
Holds 8.50" x 11" Insert - Rectangle - Desktop - Horizontal, Vertical - Durable, Shatter Proof - Polystyrene - Clear - 3 / Pack
People who bought this also bought
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.