‹ Prev
Next ›
Advantus Fusion Pencil Cup
4" Height x 2.8" Width x 2.8" Depth - Polystyrene - Black, Gray - Sturdy - 1 Each
62 Stock Available
- Attractive style enhances visual appeal without sacrificing durability
- Sturdy construction stays strong for long-lasting use
- Perfect for organizing pens, pencils, erasers, scissors and more
Product Details
General Information
| Manufacturer | Advantus Corp |
| Manufacturer Part Number | 37680 |
| Manufacturer Website Address | http://www.advantus.com |
| Brand Name | Advantus |
| Product Line | Fusion |
| Product Name | Fusion Pencil Cup |
| Marketing Information | Bring a clean, modern look to your office with this pencil cup. As part of the Advantus Fusion Collection, it features rolled high gloss edges that provide a bold contrast and perfect pop of color against the slightly textured exterior surface for the perfect balance of color and design. Pencil cup is perfect for holding pens, pencils, erasers, scissors and more. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Pen/Pencil Holder |
Product Information
| Features |
|
Physical Characteristics
| Color Family | Dual Color |
| Product Color |
|
| Product Material | Polystyrene |
| Height | 4" |
| Width | 2.8" |
| Depth | 2.8" |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Warranty
| Limited Warranty | 90 Day |
| Additional Warranty Information |
90 days from purchase |
Description
Advantus Fusion Pencil Cup
People who bought this also bought
-
Product Code: BSN366123935 Stock Available
-
Product Code: FEL7261418 Stock Available
-
Product Code: FSK1160001005462 Stock Available
-
Product Code: OIC93690159 Stock Available
-
Product Code: OIC97833186 Stock Available
-
Product Code: PIL31020983 Stock Available
-
Product Code: PIL31021529 Stock Available
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Reviews
People who bought this also bought
-
Product Code: BSN366123935 Stock Available
-
Product Code: FEL7261418 Stock Available
-
Product Code: FSK1160001005462 Stock Available
-
Product Code: OIC93690159 Stock Available
-
Product Code: OIC97833186 Stock Available
-
Product Code: PIL31020983 Stock Available
-
Product Code: PIL31021529 Stock Available