‹ Prev
Next ›
At-A-Glance Large Telephone/Address Book
Wire Bound - 5" Sheet Size - Black - Simulated Leather - 1 Each
22 Stock Available
- Room for more than 800 entries with ruled areas for name, address and phone numbers
- A to Z tabs provide quick access to pages
- High-quality paper with superior ink bleed-resistance
- Premium, simulated leather cover for enhanced durability
Product Details
General Information
| Manufacturer | ACCO Brands Corporation |
| Manufacturer Part Number | 80-011-05 |
| Manufacturer Website Address | http://www.acco.com |
| Brand Name | At-A-Glance |
| Product Name | Large Telephone/Address Book |
| Marketing Information | Organizing contact information for family, friends and business contacts is easy as can be with a good, old-fashioned address book. This large version has enough room for more than 800 entries to store both addresses and multiple phone numbers. High-quality paper features superior ink bleed-resistance. Single letter tabs make it easy to organize by name and quickly locate any contact. Use the double-sided poly pocket for convenient storage of extra notes. Premium, simulated leather cover with black wire binding offers enhanced durability. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Phone Book |
Product Information
| Sheet Size | 5" Width |
| Binding Type | Wire Bound |
| Features |
|
Physical Characteristics
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Product Material | Simulated Leather |
| Height | 8" |
| Width | 4.9" |
Miscellaneous
| Additional Information |
|
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | Vietnam |
| Environmental Certification | Sustainable Forestry Initiative (SFI) |
Description
At-A-Glance Large Telephone/Address Book
People who bought this also bought
-
Product Code: LLSMS4108 Stock Available
-
Product Code: NES31803CT708 Stock Available
-
Product Code: NES79976157 Stock Available
-
Product Code: NES846521125 Stock Available
-
Product Code: PAP8430152562 Stock Available
-
Product Code: SAN175446893 Stock Available
-
Product Code: SPZOS85192678 Stock Available
Accessories
Alternative Products
Reviews
People who bought this also bought
-
Product Code: LLSMS4108 Stock Available
-
Product Code: NES31803CT708 Stock Available
-
Product Code: NES79976157 Stock Available
-
Product Code: NES846521125 Stock Available
-
Product Code: PAP8430152562 Stock Available
-
Product Code: SAN175446893 Stock Available
-
Product Code: SPZOS85192678 Stock Available