- Convenient writing surface for on-the-go
- Flat clip for space efficiency
- Screen-printed ruler in metric and Imperial along each side
- Pull-out tab for hanging
- Stylish design for a professional look
<
>
Business Source Flat Clip Clipboard
9" x 12" Sheet Size - Plastic - Clear - 6 / Bundle
Product Code: BSN01869BD
Product Unit: BD6
50 Stock Available
People who bought this also bought
-
Product Code: AVE24148225 Stock Available
-
Product Code: BSN16508BX49 Stock Available
-
Product Code: BSN36550BX2725 Stock Available
-
Product Code: BSN366125940 Stock Available
-
Product Code: BSN6564920189 Stock Available
-
Product Code: PENBK90ASW2317 Stock Available
-
Product Code: PENBK91D32 Stock Available
-
Product Code: PIL310211234 Stock Available
Product Details
General Information
| Manufacturer | Business Source |
| Manufacturer Part Number | 01869BD |
| Brand Name | Business Source |
| Product Name | Flat Clip Clipboard |
| Marketing Information | Clipboard provides a stylish, functional way to write without the use of a desk. Flat clip makes this durable, transparent plastic clipboard space-efficient and easy to use. Imprinted rulers on both sides of the clipboard have measurements in Imperial and metric. Clipboard includes a pullout tab for hanging. |
| Packaged Quantity | 6 / Bundle |
| Product Type | Clipboard |
Product Information
| Sheet Size | 9" Width x 12" Length |
| Built-in Components | Pull-out Tab |
| Board Material | Plastic |
| Features | Low Profile Clip |
Physical Characteristics
| Color Family | Clear |
| Product Color | Clear |
| Height | 12.5" |
| Width | 9" |
| Depth | 0.1" |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Warranty
| Limited Warranty | 1 Year |
Description
People who bought this also bought
-
Product Code: BAU6162470 Stock Available
-
Product Code: BAUTA161144 Stock Available
-
Product Code: BSN01866117 Stock Available
-
Product Code: BSN01866BD19 Stock Available
-
Product Code: BSN01867234 Stock Available
-
Product Code: BSN01868105 Stock Available
-
Product Code: BSN01869308 Stock Available
-
Product Code: BSN01870719 Stock Available
-
Product Code: BSN01870BD119 Stock Available
-
Product Code: BSN49266283 Stock Available