‹ Prev
Next ›
C-Line Self-adhesive Business Card Holders
3.5" Height x 2" Width x 2.4" Length - Polypropylene - Clear - 10 / Pack
182 Stock Available
- Attach your business cards to binders, proposals and reports without staples or paper clips
- Great for identifying ownership of binders, manuals and reference books
- Simply attach the holder and insert a business card
- Top-loading; 2" x 3-1/2"; 10 / Pack
Product Details
General Information
| Manufacturer | C-Line Products, Inc |
| Manufacturer Part Number | 70257 |
| Manufacturer Website Address | http://www.c-lineproducts.com |
| Brand Name | C-Line |
| Product Model | 70257 |
| Product Name | Self-adhesive Business Card Holders |
| Marketing Information | Remove backing and attach this handy business card holder to proposals, presentation, binders, notebooks, reports or almost anywhere. Self-adhesive design requires no staples or paper clips. Top-loading card holder is designed to hold most standard-size business cards. |
| Packaged Quantity | 10 / Pack |
| Product Type | Card Holder |
Physical Characteristics
| Color Family | Clear |
| Product Color | Clear |
| Product Material | Polypropylene |
| Height | 3.5" |
| Width | 2" |
| Length | 2.4" |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Warranty
| Additional Warranty Information |
?This product will be cheerfully replaced with one of equal value if defective in materials, manufacturing or packaging at time of purchase. Except for such replacement, this product is sold without warranty or liability even though defect, damage or loss is caused by negligence or other fault.? |
Description
C-Line Self-adhesive Business Card Holders
From the Manufacturer
People who bought this also bought
-
Product Code: ALL00699156 Stock Available
-
Product Code: BSN3655028402 Stock Available
-
Product Code: BSN65368978 Stock Available
-
Product Code: HEWW1340A160 Stock Available
-
Product Code: PAP8430152547 Stock Available
-
Product Code: QUA3761317 Stock Available
-
Product Code: SMD68150423 Stock Available
-
Product Code: XER3R020471724 Stock Available
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Reviews
People who bought this also bought
-
Product Code: ALL00699156 Stock Available
-
Product Code: BSN3655028402 Stock Available
-
Product Code: BSN65368978 Stock Available
-
Product Code: HEWW1340A160 Stock Available
-
Product Code: PAP8430152547 Stock Available
-
Product Code: QUA3761317 Stock Available
-
Product Code: SMD68150423 Stock Available
-
Product Code: XER3R020471724 Stock Available