‹ Prev
Next ›
HP 134A Original Laser Toner Cartridge - Black - 1 Each
1100 Pages
162 Stock Available
- Compatible with HP LaserJet MFP M234 Series
- Also works with HP LaserJet M209 Series printers
- Delivers crisp black text and graphics
- Print-gauge technology to intelligently track toner levels
- No delays or mess with auto seal removal and easy-open packaging
Product Details
General Information
| Manufacturer | HP Inc. |
| Manufacturer Part Number | W1340A |
| Manufacturer Website Address | http://www.hp.com |
| Brand Name | HP |
| Product Model | 134A |
| Product Name | 134A Black Original LaserJet Toner Cartridge, W1340A |
| Marketing Information | Designed for the HP LaserJet M209 Series and LaserJet MFP M234 Series, this Original HP Toner cartridge with JetIntelligence delivers sharp black text and graphics, innovative anti-fraud technology and cartridge chip security. Intelligently track toner levels with print-gauge technology. Get the full value from your cartridge with page maximizer technology that manages efficient toner use. Print for longer and print over two times more pages with optional high-yield cartridges. This cartridge is specifically made to work with HP printers so you spend less time troubleshooting problems. It produces impressive results from first page to last. Standard-yield cartridge yields approximately 1,100 pages |
| Product Condition | Original |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Toner Cartridge |
Technical Information
| Print Technology | Laser |
| Print Color | Black |
| Typical Print Yield | 1100 Pages |
Miscellaneous
| Package Contents |
|
| Compatibility |
|
| Recycled | Yes |
| Country of Origin | Japan |
Warranty
| Additional Warranty Information |
HP's Premium Protection Warranty. This HP product is warranted to be free from defects in materials and workmanship. |
Description
HP 134A Original Laser Toner Cartridge - Black - 1 Each
From the Manufacturer
People who bought this also bought
-
Product Code: AAGG40000Contact customer service to check availability
-
Product Code: BICBL11AST490 Stock Available
-
Product Code: BSN365911496 Stock Available
-
Product Code: CLI70257182 Stock Available
-
Product Code: HEWCF226A666 Stock Available
-
Product Code: HEWCF258A1553 Stock Available
-
Product Code: SPZOS85192678 Stock Available
-
Product Code: STK39805236 Stock Available
-
Product Code: XER3R020471746 Stock Available
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Additional Documentation
Reviews
People who bought this also bought
-
Product Code: AAGG40000Contact customer service to check availability
-
Product Code: BICBL11AST490 Stock Available
-
Product Code: BSN365911496 Stock Available
-
Product Code: CLI70257182 Stock Available
-
Product Code: HEWCF226A666 Stock Available
-
Product Code: HEWCF258A1553 Stock Available
-
Product Code: SPZOS85192678 Stock Available
-
Product Code: STK39805236 Stock Available
-
Product Code: XER3R020471746 Stock Available