‹ Prev
Next ›
Fellowes Wire Step File® Jr.
6 Compartment(s) - 7.75" Height x 4.38" Width x 6.50" Depth - Desktop - Black - Steel - 1 Each
23 Stock Available
- Ideal for sorting files, memos and more
- 6 compartments designed for easy access
- Rubber feet protect your desk surface
- Made from durable steel
Product Details
General Information
| Manufacturer | Fellowes, Inc. |
| Manufacturer Part Number | 72613 |
| Manufacturer Website Address | http://www.fellowes.com |
| Brand Name | Fellowes |
| Product Line | Additions |
| Product Name | Wire Step File Jr. |
| Marketing Information | Wire Step File Jr. is ideal for sorting mail, memos and more. Six stepped sorter compartments offer quick, easy access. 100 percent recyclable, step file is made of steel and includes protective feet. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Desktop Organizer |
Product Information
| Total Number of Compartments | 6 |
| Placement | Desktop |
| Application/Usage |
|
Physical Characteristics
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Product Material | Steel |
| Height | 7.75" |
| Width | 4.38" |
| Depth | 6.50" |
| Weight (Approximate) | 9.92 oz |
Miscellaneous
| Package Contents |
|
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Warranty
| Limited Warranty | Lifetime |
Description
Fellowes Wire Step File® Jr.
From the Manufacturer
People who bought this also bought
People who bought this also bought
-
Product Code: BSN329528800 Stock Available
-
Product Code: BSN329546580 Stock Available
-
Product Code: BSN656472514 Stock Available
-
Product Code: BSN656482084 Stock Available
-
Product Code: BSN656501222 Stock Available
-
Product Code: ITA361804457 Stock Available
-
Product Code: KCC414828618 Stock Available
-
Product Code: LLR60006273 Stock Available
-
Product Code: MRS0850495 Stock Available
Accessories
Alternative Products
Reviews
People who bought this also bought
-
Product Code: BSN329528800 Stock Available
-
Product Code: BSN329546580 Stock Available
-
Product Code: BSN656472514 Stock Available
-
Product Code: BSN656482084 Stock Available
-
Product Code: BSN656501222 Stock Available
-
Product Code: ITA361804457 Stock Available
-
Product Code: KCC414828618 Stock Available
-
Product Code: LLR60006273 Stock Available
-
Product Code: MRS0850495 Stock Available