- Sturdy construction safely holds hot beverages for on-the-go enjoyment
- Smooth rim provides enjoyable sipping experience
- Disposable material allows quick cleanup after use
- Perfect for serving coffee, tea, hot chocolate and more
<
>
Genuine Joe 10 oz Hot Beverage Cups
10 fl oz - Assorted - Paper - Hot Chocolate, Cappuccino, Tea, Coffee, Beverage - 50/Pack - 20 / Carton
Product Code: GJO10317CT
Product Unit: CT20
4 Stock Available
Select Product Options:
Volume Capacity: 10 fl oz
Packaged Quantity: 20 / Carton
People who bought this also bought
-
Product Code: AAGPM12283210 Stock Available
-
Product Code: AJMPP9GREWH870 Stock Available
-
Product Code: BSN366125940 Stock Available
-
Product Code: BSN656371230 Stock Available
-
Product Code: GJO20003Contact customer service to check availability
-
Product Code: HEWW2020A820 Stock Available
-
Product Code: OFX00021287 Stock Available
-
Product Code: SAN80078A339 Stock Available
Product Details
General Information
| Manufacturer | Genuine Joe |
| Manufacturer Part Number | 10317CT |
| Manufacturer Website Address | http://www.genuinejoe.com |
| Brand Name | Genuine Joe |
| Product Name | 10 oz Hot Beverage Cups |
| Marketing Information | Paper cup features a sturdy, rigid construction to keep your favorite hot beverages contained until the very last sip. Smooth rim provides a satisfying sipping experience and is rolled to enhance the strength of the sidewall. Disposable design allows quick, easy cleanup after each use. 10 oz. hot cup is perfect for coffee, tea, hot chocolate, cappuccino and more. |
| Packaged Quantity | 20 / Carton |
| Product Type | Cup |
Product Information
| Quantity Per Container | 50/Pack |
| Volume Capacity | 10 fl oz |
| Print Availability | Preprinted |
| Application/Usage |
|
| Features |
|
Physical Characteristics
| Color Family | Assorted Colors |
| Product Color | Assorted |
| Product Material | Paper |
| Height | 10.5" |
| Width | 3.5" |
| Depth | 7.1" |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Warranty
| Limited Warranty | 1 Year |
| Additional Warranty Information |
1 year limited warranty. |
Description
People who bought this also bought
Accessories
Alternative Products
-
Product Code: DXE5342WContact customer service to check availability
-
Product Code: DXE5356CDCT85 Stock Available
-
Product Code: GJO10318CTContact customer service to check availability
-
Product Code: GJO10502Contact customer service to check availability
-
Product Code: GJO11251284 Stock Available
-
Product Code: GJO2525145 Stock Available
-
Product Code: RFPC21637107 Stock Available
-
Product Code: RFPC21637CT26 Stock Available
-
Product Code: SCC316SI0041CT3 Stock Available
-
Product Code: SCCRTP12BAREContact customer service to check availability