‹ Prev
Next ›
Genuine Joe 12 oz Clear Plastic Cups
12 fl oz - Clear - Plastic - Cold Drink, Beverage - 25 / Pack
Contact customer service to check availability
- Smooth rolled rim provides enjoyable sipping experience
- Strong, durable construction ensures lasting use
- Disposable for quick cleanup after each use
- Designed for cold beverages only
Select Product Options
Volume Capacity: 12 fl oz
Packaged Quantity: 25 / Pack
Product Details
General Information
| Manufacturer | Genuine Joe |
| Manufacturer Part Number | 58231 |
| Manufacturer Website Address | http://www.genuinejoe.com |
| Brand Name | Genuine Joe |
| Product Name | 12 oz Clear Plastic Cups |
| Marketing Information | Sleek plastic cups are ideal for serving up cold beverages in style. Clear, smooth walls showcase your drinks whether they are fruity punches or water chilled with ice. Strong plastic works for everyday refreshments or special occasions when disposal nature simplifies cleanup. |
| Packaged Quantity | 25 / Pack |
| Product Type | Cup |
Product Information
| Volume Capacity | 12 fl oz |
| Application/Usage |
|
| Features | Durable |
Physical Characteristics
| Color Family | Clear |
| Product Color | Clear |
| Product Material | Plastic |
| Height | 4.2" |
| Diameter | 3.6" |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Warranty
| Limited Warranty | 1 Year |
| Additional Warranty Information |
1 YEAR |
Description
Genuine Joe 12 oz Clear Plastic Cups
From the Manufacturer
People who bought this also bought
-
Product Code: DXE2342WS988 Stock Available
-
Product Code: DXE2342WSCT48 Stock Available
-
Product Code: DXE5342DXCT325 Stock Available
-
Product Code: ECOEPBHC12WA68 Stock Available
-
Product Code: GJO11260CT407 Stock Available
-
Product Code: GJO19047136 Stock Available
-
Product Code: GJO19047BD26 Stock Available
-
Product Code: GJO19047CT6 Stock Available
-
Product Code: GJO58231CTContact customer service to check availability
-
Product Code: SCCX12J8002PContact customer service to check availability
Alternative Products
-
Product Code: DXE5356CDCT106 Stock Available
-
Product Code: GJO1050139 Stock Available
-
Product Code: GJO11251CT3 Stock Available
-
Product Code: GJO19050CT11 Stock Available
-
Product Code: GJO58230CTContact customer service to check availability
-
Product Code: RFPC20016243 Stock Available
-
Product Code: RFPC21637124 Stock Available
-
Product Code: SCC16PX5 Stock Available
-
Product Code: SCC316SI0041CT19 Stock Available
-
Product Code: SCCP16R40 Stock Available