‹ Prev
Next ›
Genuine Joe 9" Printed Paper Plates
Disposable - 9" Diameter - Assorted - 125 / Pack
678 Stock Available
- Soakproof material holds wet foods without leaking
- Durable construction supports dense foods without folding
- Disposable design allows quick cleanup after use
- Perfect for use at company gatherings, parties and more
Select Product Options
Packaged Quantity: 125 / Pack
Product Details
General Information
| Manufacturer | Genuine Joe |
| Manufacturer Part Number | 10320 |
| Manufacturer Website Address | http://www.genuinejoe.com |
| Brand Name | Genuine Joe |
| Product Name | 9" Printed Paper Plates |
| Marketing Information | Paper plate features a soakproof construction to hold wet foods without leaking through to the table. Its durable material offers excellent rigidity to hold dense foods like steak, potatoes and more. Disposable design allows quick, easy cleanup after each use. 9" tableware is perfect for company gatherings, special events, parties and more. |
| Packaged Quantity | 125 / Pack |
| Product Type | Table Ware |
Product Information
| Kitchenware Type | Plate |
| Kitchenware Details | 1 x Plate |
| Disposable | Yes |
Physical Characteristics
| Color Family | Assorted Colors |
| Product Color | Assorted |
| Material Details |
Paper Plate |
| Height | 8.5" |
| Diameter | 9" |
Miscellaneous
| Country of Origin | China |
| Assembly Required | No |
Warranty
| Limited Warranty | 1 Year |
| Additional Warranty Information |
1 YEAR LIMITED WARRANTY. |
Description
Genuine Joe 9" Printed Paper Plates
From the Manufacturer
People who bought this also bought
-
Product Code: BSN3655123284 Stock Available
-
Product Code: BSN366123935 Stock Available
-
Product Code: CLO78899337 Stock Available
-
Product Code: DXEFH2071342 Stock Available
-
Product Code: DXEFM217108 Stock Available
-
Product Code: DXETH2071736 Stock Available
-
Product Code: DXETM21781 Stock Available
-
Product Code: KCC13217376 Stock Available
-
Product Code: SAN30072201 Stock Available
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Reviews
People who bought this also bought
-
Product Code: BSN3655123284 Stock Available
-
Product Code: BSN366123935 Stock Available
-
Product Code: CLO78899337 Stock Available
-
Product Code: DXEFH2071342 Stock Available
-
Product Code: DXEFM217108 Stock Available
-
Product Code: DXETH2071736 Stock Available
-
Product Code: DXETM21781 Stock Available
-
Product Code: KCC13217376 Stock Available
-
Product Code: SAN30072201 Stock Available