‹ Prev
Next ›
HP 126A (CE310A) Original Standard Yield Laser Toner Cartridge - Single Pack - Black - 1 Each
1200 Pages
10 Stock Available
- For use with Color LaserJet Pro M275, 100 Color MFP M175nw, and CP1025nw
- Print professional-quality documents and marketing materials in your home or office
- Avoid the hassle and expense of reprints and wasted time and supplies with this reliable cartridge
- HP's cartridge design makes replacement easy
Select Product Options
Print Color: Black
Product Details
General Information
| Manufacturer | HP Inc. |
| Manufacturer Part Number | CE310A |
| Manufacturer Website Address | http://www.hp.com |
| Brand Name | HP |
| Product Model | 126A (CE310A) |
| Product Name | 126A (CE310A) Toner Cartridge |
| Marketing Information | Print professional-quality documents and marketing materials in your home or office using this Original HP toner cartridge in your Hewlett-Packard Color LaserJet Pro M275, 100 Color MFP M175nw, and CP1025nw. Maintain productivity and avoid the hassle and expense of reprints and wasted time and supplies with this reliable cartridge design. Design also makes replacement easy. HP 126A cartridge yields approximately 1,200 pages. |
| Product Condition | Original |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Packing | Single Pack |
| Product Type | Toner Cartridge |
Technical Information
| Print Technology | Laser |
| Print Color | Black |
| Yield Type | Standard |
| Typical Print Yield | 1200 Pages |
Miscellaneous
| Device Supported | Printer |
| Compatibility |
|
| Brand Compatibility | HP |
| Recycled | Yes |
| Recycled Content | 14% |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | Japan |
Warranty
| Additional Warranty Information |
This HP product is warranted to be free from defects in materials and workmanship. |
Description
HP 126A (CE310A) Original Standard Yield Laser Toner Cartridge - Single Pack - Black - 1 Each
From the Manufacturer
People who bought this also bought
-
Product Code: HEWCE255A115 Stock Available
-
Product Code: HEWCE270A6 Stock Available
-
Product Code: HEWCE311A6 Stock Available
-
Product Code: HEWCE312A1 Stock Available
-
Product Code: HEWCE313A6 Stock Available
-
Product Code: HEWCF237A450 Stock Available
-
Product Code: HEWCF410X44 Stock Available
-
Product Code: HEWCF510A57 Stock Available
-
Product Code: HEWCF511A25 Stock Available
-
Product Code: HEWCF512A27 Stock Available
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Reviews
People who bought this also bought
-
Product Code: HEWCE255A115 Stock Available
-
Product Code: HEWCE270A6 Stock Available
-
Product Code: HEWCE311A6 Stock Available
-
Product Code: HEWCE312A1 Stock Available
-
Product Code: HEWCE313A6 Stock Available
-
Product Code: HEWCF237A450 Stock Available
-
Product Code: HEWCF410X44 Stock Available
-
Product Code: HEWCF510A57 Stock Available
-
Product Code: HEWCF511A25 Stock Available
-
Product Code: HEWCF512A27 Stock Available