‹ Prev
Next ›
Lorell Universal Keyboard Tray
28.35" Length x 16.73" Width x 5.12" Height - Cherry, Laminate - 1 Each
Contact customer service to check availability
- Slides under desk and out for easy access
- Durable laminate surface provides long-lasting use
- Easily attaches to desks in Lorell Essential Series
- Adjustable mount allows quick installation to most other desks
Product Details
General Information
| Manufacturer | Lorell |
| Manufacturer Part Number | 87525 |
| Manufacturer Website Address | http://www.lorellfurniture.com |
| Brand Name | Lorell |
| Product Series | Essentials |
| Product Name | Universal Keyboard Tray |
| Marketing Information | Universal center drawer can be easily attached to desks in the Lorell Essential Series and most other desks with an adjustable mount. Drawer slides under the desk and out for easy access. Drawer features a durable laminate surface. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Drawer |
Physical Characteristics
| Color Family | Red |
| Product Color |
|
| Height | 5.12" |
| Width | 16.73" |
| Length | 28.35" |
Miscellaneous
| Compatibility | Lorell Essential Series Desks |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Warranty
| Limited Warranty | 5 Year |
| Additional Warranty Information |
LIMITED LORELL 5 YEAR |
Description
Lorell Universal Keyboard Tray
From the Manufacturer
People who bought this also bought
-
Product Code: LLR59626Contact customer service to check availability
-
Product Code: LLR694066 Stock Available
-
Product Code: LLR6940819 Stock Available
-
Product Code: LLR694121 Stock Available
-
Product Code: LLR694242 Stock Available
-
Product Code: LLR69433Contact customer service to check availability
-
Product Code: LLR695344 Stock Available
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.
Additional Documentation
Reviews
People who bought this also bought
-
Product Code: LLR59626Contact customer service to check availability
-
Product Code: LLR694066 Stock Available
-
Product Code: LLR6940819 Stock Available
-
Product Code: LLR694121 Stock Available
-
Product Code: LLR694242 Stock Available
-
Product Code: LLR69433Contact customer service to check availability
-
Product Code: LLR695344 Stock Available