- Fits on desktop or in file drawer
- Side handles for practical, portable storage
- Durable construction holds up to travel well
- Start organizing immediately with included 5 hanging folders
- Also includes 5 customizable tabs and inserts
<
>
Pendaflex Plastic Desktop Letter Hanging File
9.50" Height x 12.13" Width x 6" Depth - Durable - Granite - Plastic - 1 Each
Product Code: PFX23054
Product Unit: Each
20 Stock Available
People who bought this also bought
-
Product Code: EPI1799X45 Stock Available
-
Product Code: GJO11251307 Stock Available
-
Product Code: GPC2717201CT106 Stock Available
-
Product Code: MMM6756SSAN188 Stock Available
-
Product Code: MMMR33018SSMIAC436 Stock Available
-
Product Code: SAN2103011105 Stock Available
-
Product Code: SAN37001B3353 Stock Available
-
Product Code: SPZOS85192992 Stock Available
Product Details
General Information
| Manufacturer | TOPS Products |
| Manufacturer Part Number | 23054 |
| Manufacturer Website Address | http://www.tops-products.com |
| Brand Name | Pendaflex |
| Product Line | DecoFlex |
| Product Name | Plastic Desktop Letter Hanging File |
| Marketing Information | Desktop File provides a versatile way to store your letter-size project files on your desk or on-the-go. Side handles and durable plastic construction offer easy portability so pet projects are never far from reach. This sturdy hanging-file box with a 6" capacity is sized to fit nicely on your desktop or in other small spaces. To start organizing immediately, the desktop file includes five letter-sizes hanging folders with clear tabs and inserts to put you on the path to organization. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Storage Bin |
Product Information
| Application/Usage | File |
| Features | Durable |
Physical Characteristics
| Color Family | Gray |
| Product Color | Granite |
| Product Material | Plastic |
| Height | 9.50" |
| Width | 12.13" |
| Depth | 6" |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Description
9.50" Height x 12.13" Width x 6" Depth - Durable - Granite - Plastic - 1 Each
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.