- For cold beverages
- Smooth, rolled comfort rim
- Transparent for easy identification
- Bulk size for high-volume use
<
>
Genuine Joe 12 oz Transparent Beverage Cups
12 fl oz - Clear - Plastic - Cold Drink - 100/Pack - 10 / Carton
Product Code: GJO10435
Product Unit: CT1000
Contact customer service to check availability
Select Product Options:
Volume Capacity: 12 fl oz
Packaged Quantity: 10 / Carton
People who bought this also bought
-
Product Code: BSN3295310720 Stock Available
-
Product Code: BSN36591434 Stock Available
-
Product Code: CLO1594910825 Stock Available
-
Product Code: ITA300351081 Stock Available
-
Product Code: ITA30036472 Stock Available
-
Product Code: ITA602332338 Stock Available
-
Product Code: KCC030762188 Stock Available
-
Product Code: MMM653AST237 Stock Available
Product Details
General Information
| Manufacturer | Genuine Joe |
| Manufacturer Part Number | 10435 |
| Manufacturer Website Address | http://www.genuinejoe.com |
| Brand Name | Genuine Joe |
| Product Name | 12 oz Transparent Beverage Cups |
| Marketing Information | Transparent cups are designed specifically for use with cold beverages. They are made of plastic. Design features a smooth, rolled comfort rim that also reinforces the cup's structure. |
| Packaged Quantity | 10 / Carton |
| Product Type | Cup |
Product Information
| Quantity Per Container | 100/Pack |
| Volume Capacity | 12 fl oz |
| Application/Usage | Cold Drink |
| Features | Rolled Rim |
Physical Characteristics
| Color Family | Clear |
| Product Color | Clear |
| Product Material | Plastic |
| Height | 3.9" |
| Diameter | 3.5" |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Warranty
| Limited Warranty | 1 Year |
| Additional Warranty Information |
limited 1 yr |
Description
People who bought this also bought
-
Product Code: DXE2342WS1149 Stock Available
-
Product Code: DXE2342WSCT56 Stock Available
-
Product Code: DXE5342DXCT296 Stock Available
-
Product Code: ECOEPBHC12WA3 Stock Available
-
Product Code: GJO11260CT411 Stock Available
-
Product Code: GJO1904729 Stock Available
-
Product Code: GJO19047BD4 Stock Available
-
Product Code: GJO19047CTContact customer service to check availability
-
Product Code: GJO582311366 Stock Available
-
Product Code: GJO58231CT68 Stock Available
Alternative Products
-
Product Code: DXE5356CDCT91 Stock Available
-
Product Code: GJO10501Contact customer service to check availability
-
Product Code: GJO11251CT13 Stock Available
-
Product Code: GJO19050CTContact customer service to check availability
-
Product Code: GJO58230CT74 Stock Available
-
Product Code: RFPC20016331 Stock Available
-
Product Code: RFPC21637107 Stock Available
-
Product Code: SCC16PX11 Stock Available
-
Product Code: SCC316SI0041CT3 Stock Available
-
Product Code: SCCP16R627 Stock Available