- For cold beverages
- Smooth, rolled comfort rim
- Transparent for easy identification
- Bulk size for high-volume use
<
>
Genuine Joe 9 oz Transparent Beverage Cups
9 fl oz - Clear - Plastic - Cold Drink - 200/Pack - 12 / Carton
Product Code: GJO10434
Product Unit: CT1
9 Stock Available
Select Product Options:
Volume Capacity: 9 fl oz
Packaged Quantity: 12 / Carton
People who bought this also bought
-
Product Code: GJO1032082 Stock Available
-
Product Code: GJO56100894 Stock Available
-
Product Code: HEWCF258X666 Stock Available
-
Product Code: ITA602332338 Stock Available
-
Product Code: NES357751357 Stock Available
-
Product Code: PGC214594021 Stock Available
-
Product Code: SAN3300263 Stock Available
-
Product Code: SPZOS85192949 Stock Available
Product Details
General Information
| Manufacturer | Genuine Joe |
| Manufacturer Part Number | 10434 |
| Manufacturer Website Address | http://www.genuinejoe.com |
| Brand Name | Genuine Joe |
| Product Name | 9 oz Transparent Beverage Cups |
| Marketing Information | Transparent cups are designed specifically for use with cold beverages. They are made of plastic. Design features a smooth, rolled comfort rim that also reinforces the cup's structure. |
| Packaged Quantity | 12 / Carton |
| Product Type | Cup |
Product Information
| Quantity Per Container | 200/Pack |
| Volume Capacity | 9 fl oz |
| Application/Usage | Cold Drink |
| Features | Rolled Rim |
Physical Characteristics
| Color Family | Clear |
| Product Color | Clear |
| Product Material | Plastic |
| Height | 3.9" |
| Diameter | 3" |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Warranty
| Limited Warranty | 1 Year |
| Additional Warranty Information |
limited 1 yr |
Description
People who bought this also bought
Alternative Products
-
Product Code: GJO10317CT4 Stock Available
-
Product Code: GJO10318Contact customer service to check availability
-
Product Code: GJO10318CTContact customer service to check availability
-
Product Code: GJO11256BD438 Stock Available
-
Product Code: GJO11257BD122 Stock Available
-
Product Code: RFPC20016331 Stock Available
-
Product Code: RFPC21637107 Stock Available
-
Product Code: RFPC21637CT26 Stock Available
-
Product Code: SCC16PX11 Stock Available
-
Product Code: SCC316SI0041CT3 Stock Available