‹ Prev
Next ›
Sharpie S-Gel Pens
Retractable - Black Ink - Gel-based - 1 Each
158 Stock Available
- Smooth-flowing gel provides effortless writing experience
- 0.5mm tip produces fine, crisp lines for detailed results
- Soft grip offers comfortable grip for reliable control
- Handy clip attaches to various locations for easy access and storage
- Perfect for everyday use at home, office, school and more
Select Product Options
Ink Color: Black
Packaged Quantity: 1 Each
Product Details
General Information
| Manufacturer | Newell Brands |
| Manufacturer Part Number | 2096145 |
| Manufacturer Website Address | http://www.newellbrands.com |
| Brand Name | Sharpie |
| Product Name | S-Gel Pens |
| Marketing Information | Retractable pens feature smooth-flowing gel ink that lays down effortlessly for an effortless writing experience. 0.5mm tip creates fine, crisp lines for detailed handwriting. Comfortable grip helps you keep a secure grasp on the pen for enhanced control. Handy clip secures to pockets, notebooks and more for easy access and storage. Gel pens with black ink are perfect for daily use at home, office and school. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Gel Pen |
Product Information
| Pen Point | 0.5 mm |
| Ink Type | Gel-based |
| Ink Color | Black |
| Retractable | Yes |
| Grip Type | Comfort |
| Features |
|
Physical Characteristics
| Height | 7" |
| Width | 0.30" |
| Length | 0.30" |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | United States |
Description
Sharpie S-Gel Pens
From the Manufacturer
People who bought this also bought
-
Product Code: BICGBLD11AST63 Stock Available
-
Product Code: BICGSMG11BK754 Stock Available
-
Product Code: GMT4061CT64 Stock Available
-
Product Code: HAM105810Contact customer service to check availability
-
Product Code: NES357752013 Stock Available
-
Product Code: NES35775CT167 Stock Available
-
Product Code: OFX00664Contact customer service to check availability
-
Product Code: SPZOS85192657 Stock Available
-
50 Sheet(s) - Gummed - 5.50" x 4.25" Sheet Size - Pink - Pink Sheet(s) - Black Print Color - 1 DozenProduct Code: TOP3002P250 Stock Available
-
Product Code: XER3R020471720 Stock Available
Accessories
Alternative Products
Reviews
People who bought this also bought
-
Product Code: BICGBLD11AST63 Stock Available
-
Product Code: BICGSMG11BK754 Stock Available
-
Product Code: GMT4061CT64 Stock Available
-
Product Code: HAM105810Contact customer service to check availability
-
Product Code: NES357752013 Stock Available
-
Product Code: NES35775CT167 Stock Available
-
Product Code: OFX00664Contact customer service to check availability
-
Product Code: SPZOS85192657 Stock Available
-
50 Sheet(s) - Gummed - 5.50" x 4.25" Sheet Size - Pink - Pink Sheet(s) - Black Print Color - 1 DozenProduct Code: TOP3002P250 Stock Available
-
Product Code: XER3R020471720 Stock Available