‹ Prev
Next ›
Sharpie S-Gel Pens
Retractable - Blue Ink - Gel-based - 1 Dozen
81 Stock Available
- Smooth-flowing gel provides effortless writing experience
- 0.5mm tip produces fine, crisp lines for detailed results
- Soft grip offers comfortable grip for reliable control
- Handy clip attaches to various locations for easy access and storage
- Perfect for everyday use at home, office, school and more
Select Product Options
Ink Color: Blue
Packaged Quantity: 1 Dozen
Product Details
General Information
| Manufacturer | Newell Brands |
| Manufacturer Part Number | 2096146 |
| Manufacturer Website Address | http://www.newellbrands.com |
| Brand Name | Sharpie |
| Product Name | S-Gel Pens |
| Marketing Information | Retractable pens feature smooth-flowing gel ink that lays down effortlessly for an effortless writing experience. 0.5mm tip creates fine, crisp lines for detailed handwriting. Comfortable grip helps you keep a secure grasp on the pen for enhanced control. Handy clip secures to pockets, notebooks and more for easy access and storage. Gel pens with blue ink are perfect for daily use at home, office and school. |
| Packaged Quantity | 1 Dozen |
| Product Type | Gel Pen |
Product Information
| Pen Point | 0.5 mm |
| Ink Type | Gel-based |
| Ink Color | Blue |
| Retractable | Yes |
| Grip Type | Comfort |
| Features |
|
Physical Characteristics
| Height | 7" |
| Width | 0.30" |
| Length | 0.30" |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | United States |
Description
Sharpie S-Gel Pens
From the Manufacturer
People who bought this also bought
-
Product Code: AVE30600807 Stock Available
-
Product Code: BICBL11OE410 Stock Available
-
Product Code: BICGSMG11BK754 Stock Available
-
Product Code: HEWF6U19AN1016 Stock Available
-
Product Code: HEWL0S49AN362 Stock Available
-
Product Code: HEWL0S52AN298 Stock Available
-
Product Code: HEWL0S55AN332 Stock Available
-
Product Code: RAC771822721 Stock Available
Accessories
Alternative Products
Reviews
People who bought this also bought
-
Product Code: AVE30600807 Stock Available
-
Product Code: BICBL11OE410 Stock Available
-
Product Code: BICGSMG11BK754 Stock Available
-
Product Code: HEWF6U19AN1016 Stock Available
-
Product Code: HEWL0S49AN362 Stock Available
-
Product Code: HEWL0S52AN298 Stock Available
-
Product Code: HEWL0S55AN332 Stock Available
-
Product Code: RAC771822721 Stock Available